Kraków
Ukraina
Kijów
Łotwa
Ryga
Niemcy
Berlin
Białoruś
Mińsk
Czechy
Praga
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Polski English
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Ukraina
Łotwa
Niemcy
Białoruś
Czechy
Pranie materaca z jednej strony

Pranie materaca z jednej strony

U nas dana usługa jest tego warta
50.00 zł

Najważniejsze aspekty wpływające na regularne pranie materaca

Dobranie odpowiedniego materaca do naszego łóżka to istotna kwestia wpływająca na jakość snu, kręgosłup i dobre samopoczucie. W końcu prawie 1/3 naszego życia spędzamy w łóżku i z tego powodu należy uważnie wybierać model materaca, a także dbać o jego regularne czyszczenie i odświeżanie. Systematyczne pranie materaca powinno odbywać się nie tylko ze względu na własny komfort, ale także ze względu na nasze zdrowie. Na powierzchni materaca znajduje się mnóstwo kurzu, bakterii i zarazków, które przenikają do głębszych warstw gąbki. Poza tym materace wchłaniają pot z ciała i warstwy startego naskórka. Te wszystkie elementy są idealną pożywką dla pajęczaków, roztoczy i innych mikroorganizmów, które niewidoczne są dla nas gołym okiem. Właśnie z tych względów tak ważne jest, aby regularnie czyścić materac i zapewnić sobie bezpieczny i komfortowy sen.

Domowe sposoby na pranie materaca

Obecne warianty materacy opakowane są w miękkie pokrowce, które można łatwo zdjąć i wrzucić do pralki. Jednak samodzielne pranie materaca z gąbki może stanowić większy kłopot. Zdecydowanie pranie gąbki z materaca w pralce nie jest zalecane, gdyż może to trwale uszkodzić i popsuć materac, co będzie wiązać się z dodatkowymi kosztami na zakup nowego. Pojedyncze plamy na materacu można spróbować usunąć niezawodną sodą oczyszczoną. Wymieszaj dwie łyżeczki sody oczyszczonej z odrobiną wody, a powstałą papkę nałóż na plamę. Po upływie ok. 30 minut przy pomocy wilgotnej ściereczki wytrzyj resztki sodowej papki. Można również przyrządzić domowy odplamiacz enzymatyczny, wykonany z wody i soku z cytryny. Mieszanka wykonana w proporcji 2 do 1 i nałożona na materiał po kilku minutach powinna pozbyć się plamy na dobre.

Zdecyduj się na profesjonalne pranie materaca z fachową firmą sprzątającą CleanWhale

Wykupienie usługi na pranie materaca to mądre rozwiązanie, które pozwoli Ci zaoszczędzić nie tylko czas, ale również energię, którą pochłonie ręczne szorowanie powierzchni gąbki z materaca. Nasz serwis sprzątający posiada niezbędny i zaawansowany sprzęt piorący, który umożliwi dokładne wyczyszczenie plam z powierzchni materacy, oraz pozbycie się pajęczaków, pleśni i wszelkich drobnoustrojów chorobotwórczych z najgłębszych warstw gąbki. Z naszą usługą każdy materac w Twoim domu będzie doskonale odświeżony i gotowy do dalszego użytkowania, a czystość z pewnością wpłynie na jeszcze lepszą jakość Twojego snu. Wykup usługę na pranie materaca już dziś, a nasza ekipa sprzątająca zjawi się w umówionym terminie i kompleksowo zrealizuje Twoje zlecenie.