Close
Wybierz język
Kraków Kraków
Ukraina
Kijów
Łotwa
Ryga
Niemcy
Berlin
Białoruś
Mińsk
Czechy
Praga
Słowacja
Bratysława
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Ukraina
Łotwa
Niemcy
Białoruś
Czechy
Słowacja

Jak sprzątać mieszkanie po remoncie? Proste kroki do idealnej czystości

Nie wiesz, jak sprzątać mieszkanie po remoncie, a chcesz jak najszybciej zapomnieć o długotrwałym i stresującym procesie? CleanWhale to profesjonaliści którzy sprawnie uporają się z bałaganem.

Sprawdzone metody na to, jak sprzątać mieszkanie po remoncie

Każdego posiadacza własnego lokum prędzej czy później czeka remont, który zwykle budzi skrajne emocje. Z jednej strony cieszy wizją nowego wnętrza, a z drugiej wiąże się ze stresem, nerwami i brakiem czasu. Już same prace remontowe wymagają ogromnego poświęcenia i energii, a zakończony remont to dopiero połowa sukcesu. W końcu po każdym remoncie trzeba posprzątać, a porządkowanie po takim przedsięwzięciu znacznie różni się od regularnego odświeżenia mieszkania.

To, jak sprzątać mieszkanie po remoncie dla wielu jest ciężkim wyzwaniem, dlatego warto poznać sprawdzone triki i metody, dzięki którym uporasz się z bałaganem szybko i efektywnie. Samodzielne sprzątanie po remoncie nie jest niemożliwe do zrealizowania, a odpowiednia organizacja pracy i przygotowanie bez wątpienia pomoże w tym procesie. Na początek uzbrój się w cierpliwość, bo porządkowanie po pracach remontowych wymaga kilkukrotnego powtarzania niektórych czynności.

Jak sprzątać mieszkanie po remoncie — sprawdzone porady krok po kroku

Przygotowując się do realizacji planu, jak sprzątać mieszkanie po remoncie, na początek oceń stopień bałaganu i podziel poszczególne prace na kilka dni. Zacznij od pozbycia się większych odpadków poremontowych, gruzu, opakowań po mieszankach budowlanych i farbach. Dzięki temu niepotrzebne śmieci nie będą przeszkadzać podczas sprzątania. Kolejnym etapem jest pozbycie się kurzu i pyłu z sufitu i ścian. Zastosuj zasadę góra-dół, zmiatając kurz od górnych partii ścian, kierując się ku dołowi.

Pył będzie opadał na podłogę, nie nagromadzając się po raz zmiecionej powierzchni. Tę czynność powtórz kilkukrotnie, aby upewnić się, że ściany są wolne od brudu. W taki sam sposób postępuj z czyszczeniem mebli, nawet jeśli były one przykryte folią — będziesz mieć pewność, że wszystkie elementy w domu są idealnie czyste. Następnie dokładnie umyj parapet i zajmij się myciem okien w mieszkaniu. Na samym końcu dwukrotnie odkurz podłogi w całym mieszkaniu.

Ostatni etap poradnika — jak sprzątać mieszkanie po remoncie

Po pozbyciu się pyłu i kurzu ze ścian, mebli i posadzki czas na mokre mycie. Sięgnij po miękkie ściereczki z mikrofibry i nasącz je w roztworze wody i octu. Następnie dokładnie przecieraj powierzchnię mebli, sanitariatów i elementów armatury łazienkowej. Ocet nie tylko pozbędzie się plam, ale również doskonale zdezynfekuje czyszczoną powierzchnię, uwalniając ją od zarazków i bakterii. Na samym końcu zajmij się myciem wszystkich podłóg w mieszkaniu. Do tego celu użyj gotowego produktu lub wspomnianej mieszanki wody i octu. Pamiętaj, że podłoga musi zostać umyta kilkukrotnie — poczekaj, aż podłoga wyschnie i umyj ją po raz kolejny.

Dzięki temu będziesz pewny, że podłoga jest idealnie wyczyszczona. Chcąc zyskać na czasie, warto rozważyć wynajęcie profesjonalnej pomocy sprzątającej. Wykwalifikowana ekipa sprzątająca CleanWhale jest odpowiedzią na to, jak sprzątać mieszkanie po remoncie. Oszczędź swój czas i skup się na przeprowadzce do odnowionego lokum.

Zamów sprzątanie po remoncie
Oceń ten artykuł
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Latest blog posts